Günümüzde, büyük stüdyolar dışında mütevazi ev stüdyolarından da hit parçaların çıktığına şahit olmaya başladık. BAU IDEA, 1989’dan beri Türkiye’de amatörden profesyonele pek çok stüdyo kullanıcısının yakından tanıdığı COMPEL ile beraber gerçekleştireceği seminerle bu konuyu masaya yatırıyor.

 

Seminer İçeriği

 

Home stüdyonun kurulum aşamasından, prodüksiyonu evde en iyi hale getirebilmek için dikkat edilmesi gerekenlere, DAW tercihinden, kayıt aşamasına…

Compel çalışanlarından  Ses Mühendisi Fatih ERCAN ile beraber “Home Recording” dosyasını inceliyoruz

 

Fatih Ercan

 

1984 yilinda Ankara’da dogdu. Ortaokul ve liseyi Denizli’de tamamladi. Muzige olan ilgisinin artmasi ile lise yillarinda gitar calmaya basladi. 2003 yilinda, lise mezuniyetlerinden henuz 1 sene sonra, grup arkadaslari eșliğinde bir prova studyosu kurdular. Aranje, bilgisayar tabanli muzik yazimi ve ilk kayit deneyimlerini burada edinmeye basladi. Pamukkale Universitesi Ișletme bolumunu bitirdikten sonra 2011 yilinda Sae Instutute’de Audio Engineering egitimini tamamladi ve ayni sene icerisinde cesitli dergiler icin yabanci muzik ve topluluklarla roportajlar yapti. Freelance duzenlemeler, tonemaisterlik ve online muzik aletleri satan bir firmada kisa suren satis tecrubesinden sonra 2013 yilinda Compel bunyesinde calismaya basladi. Hala Compel bunyesindeki gorevine devam edip, es zamanli olarak kendi studyosunda produktorluk, duzenleme, kayit, mix islerine devam etmekte ve freelance olarak ogrencilerine ‘Daw’ ve ‘Kayit Teknolojileri’ dersleri vermektedir.

 

Katılım Koşulları:

 

Oturumların kontenjanları 60 kişi ile sınırlıdır.

Öncelik başvuru tarihine ve zamanına göre yapılacaktır.

Seminer sırasında izinsiz ses ve görüntü kaydı yapılması yasaktır.

BAU IDEA seminerleri ücretsizdir.

BAU IDEA, seminerlerin zamanlaması ile ilgili her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

GEÇMİŞ ETKİNLİK

TARİH
31 MAYIS 2018 / PERŞEMBE

SAAT
19.00

YER
BAU iDEA Galata Kampüsü

25 Aralık 2020 Aralık / -
BAU IDEA Kampüsü
23 Nisan 2020 Nisan / 20.00
BAU IDEA Kampüsü
21 Mayıs 2020 Mayıs / 21.30
BAU IDEA Kampüsü